AlunuWebs nu raspunde pentru criticile si acuzatiile adresate persoanelor publice sau institutiilor locale.De asemenea, scopul acestei platforme este de a crea si dezvolta o comunitate online.

miercuri, 23 martie 2011

S-a încins şi mai mult lupta în subsolul clasamentului

Olteţul Alunu a câştigat la limită, scor 4-3, „derbiul suferinţei” din zona de jos a clasamentului Ligii a IV-a, fiind condusă cu 2-0 de FC Băbeni, până în minutul 45. După pauză, penultima clasată şi-a revenit din letargie, punctând pentru 3-2, pentru ca „alunistul” Rada să-şi bage singur mingea în propria poartă, spre dezamăgirea colegilor de echipă (3-3). Cu doar câteva minute înainte de încheierea partidei, Cătălin Codin a înscris pentru 4-3 şi a adus, după luni bune de secetă, prima victorie echipei din Alunu. „Am avut o grămadă de ocazii. Ne-am făcut singuri greu acest meci, pentru că-l putea câştiga mult mai categoric. Le mulţumesc băieţilor pentru efortul depus”, a menţionat Nicolae Birăruţ, antrenorul echipei Olteţul. În clasamentul de după etapa a XIX-a, FC Băbeni (locul 15), este situată la doar trei puncte distanţă de Olteţul Alunu (locul 17), astfel că bătălia pentru evitarea retrogradării va fi dură până la finalul competiţiei.